Vlasový peeling: Trend nebo převratná změna ve vlasové péči?

Vlasový peeling: Trend nebo převratná změna ve vlasové péči?

Dejte vlasům šanci opět zazářit a dopřejte jim detox! Jak dosáhnout krásných, lesklých a především zdravých vlasů? Jednoduše, vše začíná u pokožky hlavy, která si zaslouží také pozornost. Ačkoliv většina z nás řeší vlasy jako takové, na pokožku hlavy se často zapomíná. Na trhu nyní můžeme objevit spousty produktů – vlakových exfoliačních peelingů, které problematiku pokožky hlavy řeší. Opravdu ale fungují? K čemu přesně jsou? A jak je správně používají? To vše vám prozradíme v tomto článku.

Co znamená exfoliace pokožky hlavy?

Exfoliace pokožky hlavy je velmi klíčová, protože se zaměřuje na místo, kde se nachází vlasové folikuly odkud vlasy rostou. Exfoliace je proces, při kterém dochází k odstranění odumřelých kožních buněk z povrchu kůže. Jedná se o nezbytnou součást k udržení vlasů a vlasové pokožky v zdravé kondici. Samotná exfoliace pomáhá vlasovou pokožku hloubkově detoxikovat. Odstraňuje mastnotu, lupy a veškeré usazené nečistoty. Po aplikaci je pokožka vyčištěná, uklidněná, bez svědění a pocitu zatížení. Efekt peelingu je posléze vidět od kořínků až po konečky.

Výhody používání exfoliačního peelingu na vlasy

  • Odstraňuje z pokožky veškeré nečistoty a zbytky stylingových přípravků.
  • Podporuje rychlejší růst vlasů, díky prokrvení vlasových cibulek.
  • Zbavuje pokožku hlavy nepříjemného svědění a výskytu lupů.
  • Zmírňuje vypadávání a lámání vlasů.
  • Podporuje okysličování pokožky, díky nemuž se spomaluje její stárnutí.
  • Zvyšuje účinnost následně použitých pečujících přípravků.
  • Detoxikuje pokožku hlavy a posiluje vlasové folikuly.
  • Zanechává vlasy zdravé, lesklé a plné objemu.

Jak vlasový peeling používat?

  1. Menší množství peelingu naneste na vlhké vlasy k pokožce hlavy – vyhněte se přitom aplikaci na celou délku vlasů.
  2. Jemnými krouživými pohyby konečky prstů masírujte pokožku hlavy. 
  3. Důkladně vlasy opláchněte vodou.
  4. Umyjte vlasy svým oblíbeným šamponem a následně ošetřete kondicionérem, tak jak jste zvyklí.

Jak často vlasový peeling používat?

Jak často podstupovat peeling vlasové pokožky je velmi individuální záležitost. Obecně lze říct, že peeling lze používat jednou týdně. Pokud máte vlasovou pokožku velmi citlivou, doporučujeme frekvence používání protáhnout a peeling použít jednou maximálně dvakrát měsíčně. V případě, že vás trápí ekzém, akné či oděrky nebo jiné drobné ranky, peeling vynechejte úplně, než se vám kůže zahojí. 

Naše tipy na vlasové peelingy dle typu vlasů

Pokud se ve vlasových peelinzích zatím moc neorientujete, níže se s vámi podělíme o ověřené typy peelingu, které jsou vhodné na různé typy vlasů.

Peeling na normální pokožku vlasů

Peeling na vlasy Schwarzkopf Professional Scalp Clinix Microbiome Pre-Shampoo Scrub je ideální volbou pro normální typ vlasů. Tento peeling je obohacený o Biotic Technology Formula, která podporuje mikrocirkulaci krve pokožky, posiluje vlasový folikul a pomáhá podporovat rovnováhu mikrobiomu pokožky hlavy.

Peeling pro mastnou pokožku vlasů

Pokud se potýkáte s mastnou pokožkou hlavy, zcela určitě vřele uvítáte peeling Kérastase Fusio Scrub Energisant Peeling jehož složení je obohacené o mořskou sůl, kyselinu salicylovou a vitamin B6. 

Peeling pro citlivou a suchou pokožku vlasů

Zklidňující čistící peeling Kérastase Fusio Scrub Apaisant hloubkově čistí a revitalizuje pokožku hlavy, odstraňuje hluboko usazené nečistoty a zbytky stylingových přípravků a zároveň eliminuje výskyt lupů ve vlasech. Jeho složení je obohaceno o jojobový olej, pomerančovou kůru, vitamín B5 a madecassoside, který zvláčňuje a zklidňuje svědivou a citlivou pokožku hlavy.

Máte i vy nějaké zkušenosti s vlasovými peelingy? Podělte se s námi o vaše cenné zkušenosti!